STŘEDOVĚKÝ DEN

02.04.2019

STŘEDOVĚKÝ DEN

 
Poslední březnovou sobotu ovládl zahradu DDM Zastávka vrcholný středověk. Připraveny byly tematické soutěže jako je slalom v prošívanici, stavění hranice pro čarodějnici, házení kroužků na meč nebo krmení draka. O soutěže se staraly děti ze Středověkého kroužku.
             Hned dvakrát se nám představila skupina Lupus albus, z.s. Kromě ležení ze 14. století vystoupila také s divadelním představením Rozmarýnka a večer potom s ohňovou show.
            Během odpoledne mohli diváci načerpat inspiraci v boji při šermířských duelech. Největší úspěch mělo kolbiště, v němž se děti mohly utkat se skutečným šermířem. Zájem byl ale také o lukostřelbu nebo méně častou střelbu z kuše. K večeři se podával středověký oukrop a na závěr nám na cestu domů posvítilo ohněm Vzkříšení od historické skupiny Lupus albus, z.s.
                Po celou dobu mohli diváci nahlédnout do rytířského stanu a prohlédnout si dobové zbraně. Promluvit mohli s rytířem Tomanem z Boskovic a k vidění bylo také dobové nádobí či kostýmy. Návštěvníky a historické nadšence přilákalo do areálu DDM Zastávka také krásné počasí, které vydrželo až do pozdních odpoledních hodin.
                První ročník Středověkého dne proběhl v klidu a pohodě středověké atmosféry, která se nesla až do úplného konce.
 
                                                                               Miroslava Loučková